"Matematyczny marzec" za nami Drukuj
Projekty unijne - Szkoła Podstawowa
środa, 03 kwietnia 2019 10:29

Miniony miesiąc obfitował w matematyczne zmagania. Odbyło się wiele ciekawych konkursów, a nasi uczniowie chętnie podejmowali wyzwania.

5 III 2019r. odbyły się eliminacje szkolne do

III Memoriału Urszuli Marciniak

w dwóch kategoriach wiekowych Młodzicy SP 4-6 i Juniorzy SP 7-8. W grupie starszej najlepszy okazał się Szymon Biedrzycki z klasy 8b (18 pkt./24), a w grupie młodszej Szymon Czukiewski z klasy 4a (17pkt./24). I to właśnie Szymon Czukiewski zakwalifikował się do finału na Uniwersytecie Wrocławskim w dniu 24 III br.  A wrażenia z tej imprezy pięknie opisuje jego mama:

Dla Szymona to jest duży sukces :-)
Zdobył 35 punktów, zabrakło jedynie 5 punktów do Wielkiego Finału (od 40 punktów dzieci były już kwalifikowane). Na liście był 41 , na 106 uczestników (ale 11 w kwalifikacji miejscowej, paru zawodników miało taką samą ilość punktów).
Wykład prof. Marciniaka był interesujący i wzbudził duże zainteresowanie Szymka.
Możliwość uczestniczenia w takiej imprezie dała mu ogromną satysfakcję i motywację do kolejnych.
Był zaszczycony możliwością uczestnictwa w tak dużej imprezie i zakwalifikowania na finału. Zobaczył jak wygląda Uniwersytet, wykład, nawiązał kontakty z innymi uczestnikami.
Matematyka sprawia jemu dużą przyjemność, więc ma nadzieję że to dopiero początek :-)... i szkoła weźmie udział w kolejnych memoriałach.
Jeszcze raz gratulujemy!

7 III 2019r. odbył się

VII Interaktywny Maks Matematyczny

W naszej szkole najlepiej wypadła Barbara Kozłowska z klasy 7b zajmując 4 miejsce w województwie, a tym samym 67 w kraju i wygrywając darmowy udział w VIII edycji konkursu. Warto wymienić także uczniów klas 8: Marka Olszewskiego – 7 miejsce w woj. i 130 w kraju oraz Jakuba Czternastka – 8 miejsce w woj. i 147 w kraju.


Z okazji Światowego Dnia Liczby π 14 III 2019r. miał miejsce w naszej szkole drużynowy

Międzyszkolny Turniej Wiedzy „Wszystko o liczbie π”

dla ośmiu 3 – osobowych zespołów z klas 7 i 8 ze Szkół Podstawowych w Niedźwiedzicach, Rzeszotarach i Miłkowicach. Konkurs był oparty na odrobinie wiedzy, pomysłowości i dobrej zabawie!
I miejsce zajęła drużyna z klasy 8 z SP w Rzeszotarach, II miejsce drużyna z klasy 7 z SP w Niedźwiedzicach, III miejsce z klasy 7b z SP w Miłkowicach. Gratulujemy!
Sponsorem nagród i poczęstunku oraz patronem całego przedsięwzięcia była Pani Dyrektor Dorota Rycombel, której bardzo dziękują wszyscy uczestnicy! A o całym wydarzeniu można było poczytać na stronie lca.pl

14 III 2019r. odbył się  także wewnątrzszkolny konkurs

pt. „Jak długa jest Twoja znajomość z liczbą π ?”

oparty na recytacji jak najdłuższego rozwinięcia liczby π. Gratulujemy wszystkim, którzy podjęli próbę bicia rekordu! Prawdziwym mistrzostwem w kategorii SP VII-VIII wykazał się Mateusz Wilk z klasy 8a wymieniając bezbłędnie 104 cyfry oraz Michał Toczek z klasy 8b – 89 cyfr! W kategorii SP IV-VI najlepsi to Natalia Samborska z 6a– 86 cyfr oraz Tomasz Kurek  z 5a - 80 cyfr!

21 III 2019r. do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR przystąpiło 40 uczniów z naszej szkoły. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.
 

Dziennik Elektroniczny

Dziennik elektroniczny

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Miłkowicach
ul. Wojska Polskiego 75A, 59-222 Miłkowice

tel. 076 8871219
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że odwiedzana strona korzysta z plików cookies. W związku z powyższym użytkownik strony może domyślnie ustawić w przeglądarce poziom, czy, ile i jakie chce cookies. Brak takich ustawień będzie świadomym aktem woli i akcetpacji plików cookies. By przeczytać więcej o plikach cookies oraz o tym jak je usunąć, zobacz naszą politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies używane przez ten serwis

EU Cookie Directive Module Information