8 listopada – Dzień Zdrowego Śniadania Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej
czwartek, 09 listopada 2017 10:47

8 listopada – Dzień Zdrowego ŚniadaniaŚniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu uczniowie lepiej koncentrują się podczas lekcji , mają energię do nauki i siłę do zabawy. Dlatego w naszej szkole uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami zorganizowali w swoich klasach wspólne śniadanie. Na stołach królowały pyszne i pożywne kanapki,  różnorodne owoce i warzywa. Było też mleko, woda, herbatka   i owocowe soki- słowem wszystko, co mieści się w kategorii „zdrowej żywności”. Odbyły się rozmowy o roli śniadania jako najważniejszego posiłku dnia. Kilka dni wcześniej wszystkie dzieci obejrzały film edukacyjny dotyczący  zasad zdrowego żywienia i poznały piramidę żywieniową. Korytarze  szkolne udekorowano gazetkami tematycznymi i plakatami dotyczącymi tematyki zdrowego  żywienia. Akcja edukacyjna  miała na celu zwiększenie świadomości o zdrowym odżywianiu . Działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów i uświadomiły, że „warzywa i owoce są na szóstkę”.

Opiekunem akcji był zespół  do spraw promocji zdrowia i aktywnego wypoczynku.

 

{gallery}2017_zdrowe_sniadanie{gallery}

 

Dziennik Elektroniczny

Dziennik elektroniczny

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Miłkowicach
ul. Wojska Polskiego 75A, 59-222 Miłkowice

tel. 076 8871219
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że odwiedzana strona korzysta z plików cookies. W związku z powyższym użytkownik strony może domyślnie ustawić w przeglądarce poziom, czy, ile i jakie chce cookies. Brak takich ustawień będzie świadomym aktem woli i akcetpacji plików cookies. By przeczytać więcej o plikach cookies oraz o tym jak je usunąć, zobacz naszą politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies używane przez ten serwis

EU Cookie Directive Module Information