Język otwiera drzwi! Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej
środa, 08 listopada 2017 12:15

Język otwiera drzwi! 27 października był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Właśnie tego dnia obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych, którego najważniejszym przesłaniem jest: różnorodność językowa, wielojęzyczność oraz nauka języków obcych przez całe życie. Organizatorami imprezy byli nauczyciele języków obcych: p. Jolanta Szeszko, p. Magdalena Petecka oraz p. I. Pogodzińska. Na uczniów czekało tego dnia wiele atrakcji jak np. ,,Wyspy językowe’’ tj. stoiska prezentujące kraje europejskie. Ponadto odbyło się wiele konkursów z których najważniejszy to międzyklasowy turniej klas o tytuł: ,,EUROPEJSKIEJ KLASY NA MEDAL. W tym roku ten zaszczytny tytuł zdobyła klasa 7A zostawiając daleko w tyle klasy gimnazjalne. Potrawy, stroje narodowe nadały imprezie wyjątkowo europejski charakter. To, jak Europejczycy będą się uczyć obcych języków, nie ma najmniejszego znaczenia. Ważny jest zapał i świadomość czekających korzyści. Wydarzenia organizowane w naszej szkole 27 października 2017 września miały uświadomić istotne znaczenie wielojęzyczności w jednoczącej się Europie. Inicjatywę wspierała Gmina Miłkowice, Rada Rodziców, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłkowicach oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Po dniu pełnym wrażeń czekało nas podsumowanie uroczystości oraz wręczenie dyplomów i nagród ufundowanych przez Wójta Gminy Miłkowice p. Dawida Stachurę, Radę Rodziców, GOKIS, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, pedagog szkoły p. Irenę Warchoł.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym w przeprowadzenie Dnia Języków Obcych. Zapraszamy do wspólnej zabawy już za rok!

 

Jolanta Szeszko
 

Dziennik Elektroniczny

Dziennik elektroniczny

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Miłkowicach
ul. Wojska Polskiego 75A, 59-222 Miłkowice

tel. 076 8871219
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że odwiedzana strona korzysta z plików cookies. W związku z powyższym użytkownik strony może domyślnie ustawić w przeglądarce poziom, czy, ile i jakie chce cookies. Brak takich ustawień będzie świadomym aktem woli i akcetpacji plików cookies. By przeczytać więcej o plikach cookies oraz o tym jak je usunąć, zobacz naszą politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies używane przez ten serwis

EU Cookie Directive Module Information