Drużyna SP Miłkowice na trasie Rajdu PTTK "Chełmy" Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej
poniedziałek, 25 września 2017 00:00

W chłodny sobotni poranek grupa 23 uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli wzięła udział w XXVIII Rajdzie Chełmy organizowanym przez Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Legnicy. Wspólnie z uczniami z różnych szkół z Legnicy i okolic wędrowaliśmy po szlakach turystycznych Parku Krajobrazowego „CHEŁMY”. Trasa rajdu wiodła przez unikalny rezerwat „Wąwóz Siedmicki” z reliktami wulkanizmu podmorskiego sprzed 480 mln lat. Nasza drużyna pokonała pieszo ponad 8 km. Około południa strudzeni i zmęczeni dotarliśmy do parku przy pałacu w Muchowie, gdzie było zakończenie rajdu z tradycyjnym ogniskiem i kiełbaskami. Po posiłku i krótkim odpoczynku uczestniczyliśmy w grach i zabawach przygotowanych przez organizatorów. Odbył się również konkurs krajoznawczy, w którym Karol Bogacz zajął I miejsce. Około 15.00 zmęczeni ale zadowoleni wracaliśmy do domu.
 

Dziennik Elektroniczny

Dziennik elektroniczny

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Miłkowicach
ul. Wojska Polskiego 75A, 59-222 Miłkowice

tel. 076 8871219
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że odwiedzana strona korzysta z plików cookies. W związku z powyższym użytkownik strony może domyślnie ustawić w przeglądarce poziom, czy, ile i jakie chce cookies. Brak takich ustawień będzie świadomym aktem woli i akcetpacji plików cookies. By przeczytać więcej o plikach cookies oraz o tym jak je usunąć, zobacz naszą politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies używane przez ten serwis

EU Cookie Directive Module Information