Dzień Kobiet i prezentacja: Czym jest Wolontariat? - 8 marca 2017 Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej
wtorek, 21 marca 2017 09:44

8 marca, jak na całym świecie, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Święto to jest szczególne dla wszystkich: Pań, Kobiet, Dziewcząt..., czyli Płci Pięknej. Płeć brzydka także obchodzi uroczyście to święto, gdyż uświadamia, jak ważną rolę odgrywają kobiety w życiu ludzkości, narodów, państw i każdej rodziny na świecie.

W tym roku w ten dzień odwiedziły nas Kobiety z Bajek. Każde pokolenie, jak i każdy z nas, ma w pamięci swoje ulubione bajki, które przypominają dzieciństwo i budzą wspomnienia. W tych bajkach oczywiście występują zawsze kobiety. Dlatego postanowiliśmy także tam zaprowadzić obchody Święta Kobiet. Uczniowie z klas 4-6, przy pomocy kochanych rodziców i wychowawców poprzebierali się w postacie kobiet z bajek. W ten sposób w naszej szkole pojawiły się min: Smerfetka z smerfami, Fiona, Elf, Dziewczynka z zapałkami, Czerwony kapturek, Pocahontas, Baba Jaga, księzniczki... A oto wyniki Juri:

INDYWIDUALNIE:

  • I miejsce Kuba Brzeziński i Wojtek Zając,
  • II miejsce Joanna Kubaj,
  • III miejsce Natalia Hoculewska.

KLASY:

  • I miejsce 4b,
  • II miejsce 6a,
  • III miejsce 5a.

Na apelu tym także pokazano prezentację ucznia gimnazjum Maćka Racewicza - Czym jest Wolontariat? Pokaz ten zorganizowały uczennice z klasy 6b: Iza Trojnacka, Kasia Żbikowska i Ola Wrona.

W ten dzień także Kacper Mess i Wojtek Zając razem z opiekunem Adamem Wiewiórka wręczali i przypinali wszystkim napotkanym Paniom w Miłkowicach kwiatki. Tym sposobem odwiedziliśmy min. sklepy, Urząd Gminy, Bank, Ośrodek Zdrowia, GOKiS.

Dziękujęmy Wam drogie Panie za uśmiechy, cukierki i ciasteczka.`

 
 

 

 

 

Dziennik Elektroniczny

Dziennik elektroniczny

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Miłkowicach
ul. Wojska Polskiego 75A, 59-222 Miłkowice

tel. 076 8871219
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że odwiedzana strona korzysta z plików cookies. W związku z powyższym użytkownik strony może domyślnie ustawić w przeglądarce poziom, czy, ile i jakie chce cookies. Brak takich ustawień będzie świadomym aktem woli i akcetpacji plików cookies. By przeczytać więcej o plikach cookies oraz o tym jak je usunąć, zobacz naszą politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies używane przez ten serwis

EU Cookie Directive Module Information