Widowisko historyczne w naszej szkole podstawowej Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej
piątek, 24 lutego 2017 15:45

Widowisko historyczne w naszej szkole podstawowej25 stycznia w naszej szkole gościła grupa członków Agencji Widowisk Historycznych ARKONA z Torunia, z pokazem historycznym – Szlachta i Husaria w XVII wieku. Grupa widowiskowa ARKONA istnieje od kilku lat. Posiada rekomendację Narodowego Centrum Kultury.

Organizuje min. żywe lekcje historii, obchody dni miast, dysponuje szeroką bazą strojów, uzbrojenia, przedmiotów użytkowych z wielu epok, bierze udział w największych imprezach historycznych w Polsce, oraz w produkcjach filmowych.

W naszej szkole w Miłkowicach przedstawiła ona dla uczniów klas 4-6 widowisko: Życie szlachty i władców w XVII wieku. Uczniowie mogli przenieść się do XVII wieku i poznać czasy naszych elekcyjnych władców na tle zwycięskich bitew.

Poczuć atmosferę życia w tamtych czasach, a nawet otrzymać w prezencie bite monety i usłysześ na żywo odgłosy broni siedemnastowiecznej. Wierzymy jak grono pedagogiczne, że to była cenna, nie ostatnia, lekcja historii i patriotyzmu prowadzona przez agencję ARKONA w naszej szkole. 

 

 

Dziennik Elektroniczny

Dziennik elektroniczny

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Miłkowicach
ul. Wojska Polskiego 75A, 59-222 Miłkowice

tel. 076 8871219
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że odwiedzana strona korzysta z plików cookies. W związku z powyższym użytkownik strony może domyślnie ustawić w przeglądarce poziom, czy, ile i jakie chce cookies. Brak takich ustawień będzie świadomym aktem woli i akcetpacji plików cookies. By przeczytać więcej o plikach cookies oraz o tym jak je usunąć, zobacz naszą politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies używane przez ten serwis

EU Cookie Directive Module Information