Gmina Miłkowice kolejny raz beneficjentem projektu „UMIEM PŁYWAĆ” Drukuj
Wiadomości SGZS
czwartek, 21 kwietnia 2016 09:13

Gmina Miłkowice kolejny raz beneficjentem projektu „UMIEM PŁYWAĆ”Ponownie jak w roku ubiegłym dzieci z naszej Gminy będą mogły uczyć się pływania w ramach ogólnopolskiego projektu „UMIEM PŁYWAĆ”, który trwać będzie od 09 kwietnia do 18 czerwca 2016r.

Projekt kierowany jest do uczniów klas I – III szkoły podstawowej. Obejmuje zajęcia na basenie w wymiarze 20 godzin lekcyjnych. Zajęcia mają charakter pozalekcyjny i pozaszkolny. Grupy liczą nie więcej niż 15 osób.

Główne cele projektu:

  • upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży,
  • nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania,
  • profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy,
  • zapobieganie zjawiskom patologii społecznych, w tym alkoholizmowi, poprzez organizację zajęć sportowych dla uczniów,
  • efektywne wykorzystanie infrastruktury sportowej (pływalnie),
  • wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej poprzez objęcie projektem w szczególności uczniów, zamieszkałych w miejscowościach, w których nie wybudowano krytej pływalni,
  • edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów.

Zajęcia w ramach projektu powszechnej nauki pływania to przede wszystkim propozycja skorzystania z możliwości nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki oraz zachęcanie i wdrażanie do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych na basenie, bez względu na poziom umiejętności i sprawności fizycznej.

W pierwszym półroczu roku 2016 przydzielono naszej gminie dwie grupy. Tym razem naukę pływania będzie doskonalić 30 uczniów z klas I-III Szkoły Podstawowej Miłkowicach. Bezpłatne zajęcia prowadzone są raz w tygodniu na Basenie Miejskim w Chojnowie przez doświadczonych i wykwalifikowanych instruktorów.

Harmonogram wyjazdów:

9,16,23,30 kwiecień 2016,
7,14,21 maj 2016,
4,11,18 czerwiec 2016

 

Dziennik Elektroniczny

Dziennik elektroniczny

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Miłkowicach
ul. Wojska Polskiego 75A, 59-222 Miłkowice

tel. 076 8871219
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że odwiedzana strona korzysta z plików cookies. W związku z powyższym użytkownik strony może domyślnie ustawić w przeglądarce poziom, czy, ile i jakie chce cookies. Brak takich ustawień będzie świadomym aktem woli i akcetpacji plików cookies. By przeczytać więcej o plikach cookies oraz o tym jak je usunąć, zobacz naszą politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies używane przez ten serwis

EU Cookie Directive Module Information