II Bieg Niepodległości w naszej szkole Drukuj
Z życia Gimnazjum

II Bieg Niepodleglosci9 listopada już po raz drugi w naszej szkole odbył się Bieg Niepodległości. W tym roku udział w nim wzięły drużyny 5 osobowe z klas: szkoła podstawowa - 6a i 6b, gimnazjum – 3a i 3b. Trasa dla bezpieczeństwa przebiegała na terenie naszych szkół.Drużyny na czas miały do przebiegnięcia na podstawie mapy trasy liczącej 13 przystanków, na których drużynę czekało zadanie. Każda drużyna miała inną trasę do przebiegnięcia. A oto zadania na przystankach:

 1. Napisz 3 zwrotki hymnu Polski "Mazurek Dąbrowskiego" (3pkt)
 2. Co oznaczają barwy biało czerwone na fladze Polski? (2pkt)
 3. Wymień 16 miejscowości z naszej gminy (16pkt)
 4. Na podstawie liści nazwij drzewa (5pkt)
 5. Podaj stolice: Francji, Holandii, Portugalii, Słowacji, Litwy, Białorusi i Ukrainy (7pkt)
 6. Co wydarzyło się: 966r., 15 lipca 1410r., 1492r., 1772r., 3 maja 1791r., lata1914-1918, 11 listopada 1918r., 1 września 1939r.? (8pkt)
 7. Podaj 2 gminy graniczące z gminą Miłkowice (2pkt)
 8. Wyjaśnij skrót: PKP, II RP, PZU, UE, PRL, PO, PiS (7pkt)
 9. Napisz zwtotkę pieśni patriotycznej (1pkt)
 10. Podaj 10 zabytków naszej gminy (10pkt)
 11. Podaj 5 wiosek w naszej gminie, gdzie jest kościół (5pkt)
 12. Uporządkuj barwy na flagach: Niemiec, Rosji, Litwy, Ukrainy(4pkt)
 13. Narysuj plan drogi z Ulesia spod Kolumny Łez do naszego gimnazjum (5pkt)

Zwyciężyła drużyna z klasy 6a. Pozostałe miejsca 3a, 6b i 3b. Gratulacje! Podziękowanie za pomoc w organizacji II Rajdu Niepodległości dla p.Bożeny Cependy. Do zobaczenia na III Rajdzie Niepodległości w następnym roku.

Adam Wiewiórka

 

Dziennik Elektroniczny

Dziennik elektroniczny

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Miłkowicach
ul. Wojska Polskiego 75A, 59-222 Miłkowice

tel. 076 8871219
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że odwiedzana strona korzysta z plików cookies. W związku z powyższym użytkownik strony może domyślnie ustawić w przeglądarce poziom, czy, ile i jakie chce cookies. Brak takich ustawień będzie świadomym aktem woli i akcetpacji plików cookies. By przeczytać więcej o plikach cookies oraz o tym jak je usunąć, zobacz naszą politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies używane przez ten serwis

EU Cookie Directive Module Information