Kobiety świata w szkole podstawowej w Miłkowicach Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej
piątek, 03 kwietnia 2015 12:51

Kobiety świata w szkole podstawowej w MiłkowicachDnia 5 marca o godzinie 11.02 do naszej szkoły przybyły w ramach apelu z okazji Dnia Kobiet ( przygotowanego przez p G. Wąsika, p A. Wiewiórkę i uczniów z klasy 6a) przedstawicielki z 4 kontynentów świata – Azji, Ameryki, Afryki i Europy.

Wszystkim wiadomo, że płeć piękna zamieszkuje wszystkie regiony Ziemi, na których codziennie ukazuje swoją urodę i wdzięk. O tym także mogliśmy się przekonać na naszym apelu, na którym "Kobiety z Ziemi" podbiły publiczność zarówno wśród uczniów jak i grona pedagogicznego.

W atmosferze dobrej zabawy ukazana została różnorodność wśród ludzi na Ziemi, która jest świadectwem jej piękna, a zarazem wskazuje potrzebę wzajemnej tolerancji i szacunku wobec innych kultur, wierzeń czy koloru skóry.

Choć wszystkim było wiadomo, że pod przebraniami kryli się przedstawicielki i przedstawiciele z klas to i tak wszyscy uwierzyli, że Miłkowice są w centrum świata, do którego także kobiety z różnych kontynentów przybywają. Pokaz ten nie odbył by się bez zaangażowania wychowawców. To oni pomagali dobrać stroje, rekwizyty, czy odpowiedni makijaż. Wierzę, że także ta zabawa budziła ich uśmiech.

Juri na czele z p. Dyrektor Joanną Grzesik uznało, że KobietyZiemi najpiękniej zostały ukazane przez klasę 6a. Drugie miejsce zajęła klasa 4b, a trzecie egzekwo pozostałe klasy czyli 4a, 5a, 5b, 6b. Ponadto indywidulanie doceniono przebranie: Wojtek Zając, Laura Kwiecień, Kacper Mess, Kuba Miller, Krystian Katra.

W ramach apelu zaprezentowano także scenki – Wiadomości z życia kobiet w naszej gminie pod hasłem TELEEXPRES, a prezentem dla wszystkich kobiet były prezentacje i muzyka z różnych stron świata. Niech poniższe zdjęcia dostarczą dowodów, że wszyscy w tym dniu w Naszej Szkole Podstawowej bawili się przednie i mam nadzieję, że wyśmienicie.

Adam Wiewiórka
 

Dziennik Elektroniczny

Dziennik elektroniczny

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Miłkowicach
ul. Wojska Polskiego 75A, 59-222 Miłkowice

tel. 076 8871219
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że odwiedzana strona korzysta z plików cookies. W związku z powyższym użytkownik strony może domyślnie ustawić w przeglądarce poziom, czy, ile i jakie chce cookies. Brak takich ustawień będzie świadomym aktem woli i akcetpacji plików cookies. By przeczytać więcej o plikach cookies oraz o tym jak je usunąć, zobacz naszą politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies używane przez ten serwis

EU Cookie Directive Module Information