Święto ziemniaka Drukuj
Z życia świetlicy SP
wtorek, 14 października 2014 08:02

Święto ziemniakaW sobotę ( dn.20.09.2014 r.) w naszej gminie, jak co roku obchodzono święto ziemniaka.

Wrzesień to czas wykopów, a nasza gmina obfituje w plony ziemniaczane. Wychowankowie świetlicy postanowili wykorzystać ten fakt i zabawić się powszechnie lubianym ziemniakiem. Zajęcia rozpoczęto od rozmowy na temat tego, z czego składa się ziemniak, jakie witaminy zawiera, w jakiej formie najlepiej go spożywać.

A potem było najlepsze… zabawa! Dzieci wykonywały samodzielnie ziemniaczane pieczątki. Na kartkach królowały ryby w stawie, króliczki w trawie i czerwone serduszka przeznaczone na laurkę dla mamy. Ostatnią atrakcją, być może najważniejszą, była oczekiwana od rana degustacja potraw ziemniaczanych. Próbowano wersję zdrowszych frytek, z piekarnika, które smakowały nie mniej niż te tłuste, a także placków ziemniaczanych, półksiężyców i ziemniaków faszerowanych białym serem. Mimo, że potraw było dużo, zniknęły w oka mgnieniu.

Ten dzień uzmysłowił wychowankom wartość ziemniaka, który był nie tylko smacznym pożywieniem, ale przedmiotem wspólnej zabawy! Ziemniaczana akcja dodatkowo pozwoliła zintegrować uczestników grupy, którzy samodzielnie podzieli się zadaniami: starsi uczniowie wykonywali dla maluchów pieczątki, a następnie pięknie pomyli naczynia, natomiast młodsi ochoczo posprzątali całą salę. W grupie siła! 

Dziennik Elektroniczny

Dziennik elektroniczny

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Miłkowicach
ul. Wojska Polskiego 75A, 59-222 Miłkowice

tel. 076 8871219
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że odwiedzana strona korzysta z plików cookies. W związku z powyższym użytkownik strony może domyślnie ustawić w przeglądarce poziom, czy, ile i jakie chce cookies. Brak takich ustawień będzie świadomym aktem woli i akcetpacji plików cookies. By przeczytać więcej o plikach cookies oraz o tym jak je usunąć, zobacz naszą politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies używane przez ten serwis

EU Cookie Directive Module Information