Święto Europy w naszej szkole Drukuj
Z życia Gimnazjum

Święto Europy w naszej szkole1 maja minęła 10 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, a 9 maja co roku obchodzony jest Dzień Europy przez wszystkie państwa Unii Europejskiej. Natomiast 5 maja Święto Europy obchodzi Rada Europy, czyli wszystkie państwa europejskie oraz Armenia i Azerbejdżan. Nasza szkoła nie mogła nie dostrzec tych znaczących dat dla każdego obywatela Polski. Żyjemy we wspólnej Europie, budując lepszą przyszłość dla nas i kolejnych pokoleń. Gmina Miłkowice jest także cząstką Europy i od nas zależy także, czy wykorzystamy szansę jej rozwoju na gruncie Unii Europejskiej.

W naszej szkole 7 maja miało miejsce spotkanie młodzieży gimnazjalnej z europosłem regionu opolsko – dolnośląskiego Panem Piotrem Borysem. Na poczatku wszyscy mogli obejrzeć film o historii integracji europejskiej po 1945 roku, czyli po zakończeniu II wojny światowej i zapoznać się z prezentacjami multimedialnymi przygotowanymi przez naszych uczniów Justynę Stokfisz i Marcina Markiewicza. Następnie głos zabrał Pan Europoseł Piotr Borys, który przybliżył pracę Parlamentu Europejskiego i rolę Unii Europejskiej we współczesnym rozwoju Polski i Polaków. Zaznaczył, że kluczem w korzystaniu z dorobku Unii Europejskiej na tle całej Europy (funduszy, stypendii) jest znajomość języka obcego. Na koniec złożył wszystkim uczniom życzenia i powodzenia w dalszej edukacji. Jako drobne upominki przekazał wszystkim uczniom długopisy z emblematami Unii Europejskiej. Wierzymy, że będziemy mieli jeszcze możliwośc gościć pana Piotra Borysa w naszej szkole, gdyż Unia Europejska niewatpliwie stwarza dla nas możliwości rozwoju regionalnego wobec przyznanych Polsce środków finansowych do 2020 roku.

  

Dziennik Elektroniczny

Dziennik elektroniczny

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Miłkowicach
ul. Wojska Polskiego 75A, 59-222 Miłkowice

tel. 076 8871219
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że odwiedzana strona korzysta z plików cookies. W związku z powyższym użytkownik strony może domyślnie ustawić w przeglądarce poziom, czy, ile i jakie chce cookies. Brak takich ustawień będzie świadomym aktem woli i akcetpacji plików cookies. By przeczytać więcej o plikach cookies oraz o tym jak je usunąć, zobacz naszą politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies używane przez ten serwis

EU Cookie Directive Module Information