Dzień Edukacji Narodowej Drukuj
Z życia Szkolno-Gimnazjalnego Zespołu Szkół
wtorek, 15 listopada 2011 09:38

Dzień Edukacji NarodowejDzień Nauczyciela to właściwie i poprawnie - Dzień Edukacji Narodowej. Święto wszystkich pracowników oświaty obchodzone 14 października. Na mocy artykułu 74 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 roku, zwanej Kartą Nauczyciela, rocznica utworzenia Komisji Edukacji Narodowej (14 października) została uznana za oficjalne święto wszystkich pracowników oświaty.
Dzień Nauczyciela obchodzony jest w większości krajów na świecie w różnych dniach (np. w Argentynie 11 września, w Brazylii 15 października, w Chinach 10 września) związanych, podobnie jak w Polsce, z lokalnymi wydarzeniami. World Teacher's Day (Światowy Dzień Nauczyciela) pod patronatem UNESCO obchodzony jest od 1994 roku w dniu 5 października.

13 października 2011r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przybyli na nią Wójt Gminy Miłkowice, zaproszeni emerytowani i czynni zawodowo nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi. Uczniowie gimnazjum, korzystając ze wskazówek p. A. Klęk i J. Zaborowskiej, przedstawili program artystyczny: montaż poetycki wraz z życzeniami i podziękowaniami za pracę i zaangażowanie oraz dowcipny skecz o szkole. Najmłodsi, przygotowani przez p. A. Wójtów, zaprezentowali talent wokalny wykonując utwory muzyczne. Uroczystość uświetnił także występ szkolnego chóru pod batutą p. P. Koziara. Po części artystycznej zabrał głos dyrektor szkoły p. Krzysztof Sułkowski. Złożył on wszystkim pracownikom szkoły serdeczne życzenia oraz podziękował za trud włożony w edukację i wychowanie naszych uczniów. Wręczył również dyplomy nagrodzonym nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły. Serdeczne życzenia złożył wszystkim także Wójt Gminy p. Waldemar Kwaśny. Wszyscy pracownicy szkoły otrzymali od uczniów kwiaty oraz zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Lucy M.Montgomery napisała kiedyś, że nauczyciel to rodzaj niewolnika, który nigdy nie ma czasu. Wiele prawdy jest w tym stwierdzeniu, bo dobry nauczyciel to człowiek z pasją, którego obowiązki nie kończą się w raz z ostatnim dzwonkiem. To ktoś, kto nieustannie dokształca się, kto w swoją pracę wkłada serce i duszę. Uczenie innych, a zwłaszcza dzieci to nie tylko suchy wykład i sprawdziany czy pytanie pod tablicą. To także kreowanie umysłów, odkrywanie tajemnicy, to dzielenie się wiedzą, zaszczepianie swojej pasji w młodym pokoleniu. Nauczyciel musi być wiecznym optymistą, by wierzyć, że w każdym nawet najbardziej zbuntowanym człowieku tkwi zalążek dobra. I pomóc temu człowiekowi to dobro w sobie odkryć. Nauczyciel nie może sobie pozwolić na nudę, bo mechaniczne przekazywanie wiedzy jest największym zagrożeniem dla procesu edukacji. A poza tym nauczyciel musi mieć czas i być zawsze w dobrym humorze. Takiego właśnie podejścia do pracy życzymy wszystkim pedagogom.

dzien edukacji (1)
bwd  Set 1/2  fwd
dzien edukacji (1)
dzien edukacji (2)
dzien edukacji (3)
dzien edukacji (4)
dzien edukacji (5)
 

Dziennik Elektroniczny

Dziennik elektroniczny

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Miłkowicach
ul. Wojska Polskiego 75A, 59-222 Miłkowice

tel. 076 8871219
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że odwiedzana strona korzysta z plików cookies. W związku z powyższym użytkownik strony może domyślnie ustawić w przeglądarce poziom, czy, ile i jakie chce cookies. Brak takich ustawień będzie świadomym aktem woli i akcetpacji plików cookies. By przeczytać więcej o plikach cookies oraz o tym jak je usunąć, zobacz naszą politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies używane przez ten serwis

EU Cookie Directive Module Information