Sport to najpiękniejsza choroba i najzdrowsze uzależnienie Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej
wtorek, 21 czerwca 2022 12:15

md

Rozmowa z Maciejem Duchem – uczniem klasy siódmej naszej szkoły. O nieskończonych celach i ambicjach. Rozmawiała Martyna Pytlak.

Martyna: Jak wyglądały twoje początki ze sportem?

Maciej: Moja piłkarska przygoda zaczęła się 7 lat temu, kiedy przez przypadek przejeżdżałem z mamą przez Siedliska. Na boisku odbywał się trening z piłki nożnej dla dzieci. Spojrzałem wtedy na mamę, a ona już dobrze wiedziała, że chcę tu grać. Po rozmowie z trenerem zapisała mnie do tego klubu. W “Dębie” gram od początku. Jest to mój pierwszy i dotychczasowy klub.

Martyna: Jak częste są twoje treningi i gdzie zazwyczaj się odbywają?

Maciej: Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu. Trenujemy na boisku, a zimową porą na sali gimnastycznej w naszej szkole.

Martyna: Czy masz jakieś osiągnięcia w swojej dyscyplinie? Pochwal się nimi.

Maciej: Moje osiągnięcia to wiele strzelonych goli na boisku i wygrane mecze. Weźmy jednak pod uwagę, że na moje wyniki z meczów i ze strzelonych bramek pracuje cała drużyna. Jest to działanie zespołowe, a bez niego nie osiągnąłbym tylu sukcesów.

Martyna: Wiele osób idzie w ślady swoich idoli. Czy masz swój autorytet w tym sporcie?

Maciej: Moją inspiracją i głównym idolem, a także wzorem do naśladowania i ciężkiej pracy jest nasz reprezentant Polski – Robert Lewandowski. On oraz jego osiągnięcia są dla mnie ogromną motywacją.

Martyna: Masz osoby, które wspierają cię i kibicują w tym co robisz?

Maciej: Jest wiele takich osób, jednak największym kibicem jest moja mama, która przez 7 lat była obecna na każdym moim meczu, a na trybunach zawsze słyszę jej doping. To ona poświęca swój czas, dowożąc mnie dwa razy w tygodniu na treningi. Jest dla mnie wielkim wsparciem.

Martyna: Czy masz jakieś inne pasje oprócz piłki?

Maciej: Oczywiście. Uwielbiam jazdę na nartach, rower i rolki. Po prostu nie lubię stać w miejscu. Jednak to piłka nożna zajmuje najważniejsze miejsce w moim sercu.

Martyna: Opowiedz nam o swoich planach na przyszłość. Co chciałbyś kiedyś osiągnąć? Jakie cele sobie stawiasz?

Maciej: W planach na przyszłość na pewno stawiam na naukę i dobrą szkołę. Oprócz tego chciałbym kontynuować moją pasję. Uważam, że każdy z nas stawia sobie jakieś cele i dąży do ich realizacji. Wierzę, że poprzez ciężką pracę i upór niektóre z nich uda się zrealizować. Są jednak również takie, które na zawsze pozostaną marzeniami. O zdolności do realizacji założeń decyduje upór, ciężka praca czy konsekwencja w działaniu. Według mnie istnieje jedna najważniejsza rzecz, o której zbyt wiele się nie mówi. Stawiamy sobie zbyt duże i odległe cele. Po drodze do osiągania ich wywracamy się kilkukrotnie, zniechęcając się do dalszego działania. Stawianie sobie odpowiednich założeń w dążeniu do sukcesów jest według mnie niezwykle istotne. Realizacja każdego małego postanowionego celu daje potężnego kopa. “Udało mi się. Jedziemy z następnym”. Rozbicie jednego wielkiego celu na kilka mniejszych jest łatwiejsze w realizacji. Właśnie taką zasadą się kieruje.

Martyna: Zgadzam się z tobą. Pewnie nie jedni są ciekawi czy jako sportowiec musisz się zdrowo odżywiać? Jaka jest twoja ulubiona potrawa? Masz jakąś dietę, trenując piłkę nożną?

Maciej: Moją ulubioną potrawą są nic innego jak pierogi ruskie mojej babci. Z racji sportu, który wykonuję staram się dobrze odżywiać i nie nadużywać niezdrowych przekąsek. Jednak nie dajmy się zwariować. Nie stosuję żadnej konkretnej diety, lecz jem zdrowo i z umiarem.

Martyna: Dziękuję ci za ten wywiad i życzę wielu sportowych sukcesów.

Maciej: Dziękuję.

 

Dziennik Elektroniczny

Dziennik elektroniczny

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Miłkowicach
ul. Wojska Polskiego 75A, 59-222 Miłkowice

tel. 076 8871219
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że odwiedzana strona korzysta z plików cookies. W związku z powyższym użytkownik strony może domyślnie ustawić w przeglądarce poziom, czy, ile i jakie chce cookies. Brak takich ustawień będzie świadomym aktem woli i akcetpacji plików cookies. By przeczytać więcej o plikach cookies oraz o tym jak je usunąć, zobacz naszą politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies używane przez ten serwis

EU Cookie Directive Module Information