Wiadomości Szkoły Podstawowej w Miłkowicach


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej
czwartek, 18 listopada 2021 10:05

W dniach poprzedzających 11 listopada 2021r. Samorządzik Uczniowski zorganizował konkurs plastyczny - ,,11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości”. Wzięło w nim udział 31 uczniów klas I-III. Prace dzieci były bardzo różnorodne i niezwykle ciekawe. Jury miało trudne zadanie , gdyż pomysłowość oraz poziom wykonanych prac był bardzo wysoki

Wyniki konkursu:

Więcej…
 
DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA W KLASACH 1-3 Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej
czwartek, 18 listopada 2021 10:01

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.W dniu 09-11-2021r. nauczyciele klas 1-3 i opiekun świetlicy szkolnej wraz z uczniami przystąpilido obchodów Dnia Zdrowego Śniadania.Celem zajęć było:-zwiększenie świadomości najmłodszych w kwestii prawidłowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadaniaDla naszych uczniów był to dzień szczególny. Mieli bowiem przygotować wielką śniadaniową ucztę  - wyjątkowe śniadanie!

Więcej…
 
BAL JESIENNY W PRZEDSZKOLU Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej
czwartek, 18 listopada 2021 09:58

We wtorek 09.11.2021r. w naszym przedszkolu odbył się Bal Jesienny. Tego dnia dzieci przyszły ubrane w kolorach jesieni, w koronach z jesiennych liści i w strojach przedstawiających różne postacie (liska, jeża, mrówkę), a to wszystko specjalnie na powitanie naszego wyjątkowego gościa – Panią Jesień. Na początku wszystkie grupy, aby serdecznie przywitać Panią Jesień zaprezentowały piękne piosenki o tematyce jesiennej. Pani Jesień dla dzieci przygotowała również moc atrakcji i zadbała, aby dla wszystkich obecnych na Balu znalazło się coś ciekawego.

Więcej…
 
Logo Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej
środa, 10 listopada 2021 22:07

Logo Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Miłkowicach - projekt Alicja Zelek

 

rr logo

 
BAL JESIENI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej
środa, 10 listopada 2021 22:04

02.11.2021 odbył się w świetlicy szkolnej ,,Bal Jesieni ", w którym brały udział dzieci z klas I - III. Zabawa rozpoczęła się od konkursu na najpiękniejszy strój jesienny zaprojektowany i wykonany przez dzieci. W rozstrzygnięciu konkursu brało udział Juryw składzie trzyosobowym. Pani wicedyrektor wręczyła dyplomy, nagrody i wyróżnienia. Zorganizowane zostało głośne czytanie przez nauczyciela w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom " - " Bajki, o tym jak powstały kolory" i krótka rozmowa na temat jej treści. Drugą częścią uroczystości była zabawa taneczna z krótkimi przerwami na gry, zabawy oraz zagadki o tematyce jesiennej. Na zakończenie balu był słodki poczęstunek, pozowanie do wspólnych pamiątkowych zdjęć oraz podziękowanie dzieciom za wspaniałą zabawę.

Izabela Sochacka  
RONDELKOMAINA W KLASIE II b Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej
poniedziałek, 08 listopada 2021 11:35

Jesień to pora roku obfitująca w dorodne owoce: śliwki, jabłka gruszki. W domowych ogródkach wykopuje się min. marchew i czerwone buraczki. Uczniowie klasy II b postanowili skorzystać z tych darów jesieni i zorganizowali w klasie pokaz wytwarzania naturalnych soków owocowo- warzywnych. Pomysł przypadł wszystkim do gustu. Dzieci brały czynny udział w przygotowywaniu soków. Obierały warzywa i owoce, poznając przy tym ich wartości odżywcze i wspaniały smak. Dużym zaskoczeniem okazał się sok z buraczków, który smakował wszystkim dzieciom.

Agata Wójtów 
CIESZYMY SIĘ, ZE CHODZIMY DO SZKOŁY !!! Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej
poniedziałek, 08 listopada 2021 11:33

Uczniowie klasy II b, korzystając z możliwości stacjonarnej nauki, nie marnowali czasu w ciągu minionych dwóch miesięcy. Pilnie się uczyli i systematycznie chodzili do szkoły. Nie zabrakło też czasu na rozrywkę. 17 września wybraliśmy się całą klasą do ,,Krainy Dobrej Energii”. W myśl popularnej frazy ,,Cudze chwalicie , swego nie znacie”, zaczerpniętej z poezji St. Jachowicza, postanowiliśmy skorzystać z atrakcji ośrodka w Jezierzanach. Jak się okazało, było warto. Organizatorzy zapewnili moc atrakcji na świeżym powietrzu. Pogoda sprzyjała zabawom sportowym. Dzieci brały też udział w warsztatach z recyklingu. Samodzielnie wykonały torby z koszulek, których już nie noszą. Sprawiło im to wiele radości, gdyż efekt końcowy był wspaniały. Na koniec właściciele ośrodka zaprosili wszystkich na pieczone w ognisku kiełbaski i ciepłą herbatkę. Każde dziecko dostało też kolorowy bidon podarowany przez jedną z mam z naszej klasy.

To był naprawdę udany wyjazd. Tak blisko, za tak niewiele.

Agata Wójtów 
DZIEŃ DYNI Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej
czwartek, 04 listopada 2021 15:49

„Dynia tu, dynia tam, dynia krąży tu i tam!”

 

Słowami tej właśnie rymowanki rozpoczęliśmy wielkie „Święto Dyni”, które w naszym przedszkolu obchodzone było 29.10.20221r. Nasze przedszkolaki były ubrane na pomarańczowo, a także przebrane w piękne dyniowe stroje. Ten dzień wypełniony  był licznymi zabawami integracyjnymi. Wielu przedszkolaków tego dnia przyniosło do przedszkola dynię, co pozwoliło nam stworzyć piękną dekorację.

 W tym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji, m.in.: zabawy przy muzyce, prace plastyczne, zabawy sensoryczne, sesje zdjęciowe, konkurencje sportowe. Ponadto przedszkolaki dokładnie „badały” dynię- jej ciężar, wygląd zewnętrzny i wewnętrzny. Porównywały również kilka dyni pod względem koloru, kształtu, ciężaru. Duże zainteresowanie wzbudziły dynie ozdobne, których wygląd całkowicie odbiegał od wyglądu dyni jadalnych. Na zakończenie „Święta dyni” każdy z przedszkolaków otrzymał dyniowy upominek.

Dzień Dyni” dla naszych przedszkolaków był wyjątkowy, pozwolił im zapoznać się z różnorodnością dyń oraz wzbogacił ich wiedzę na ich temat.  
GRA TERENOWA KLAS DRUGICH Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej
czwartek, 04 listopada 2021 15:45

Tegoroczna jesień rozpieszcza nas wspaniałą aurą. Uczniowie Klasy II a i II b wraz z wychowawczyniami, p. Agatą Wójtów i p. Elżbietą Posiewałą, postanowili wykorzystać ten czas na zorganizowanie gry terenowej, która odbyła się 27.10.2021r. w lesie w Grzymalinie.

Głównymi celami gry były:integracja zespołów klasowych, kształtowanie nawyków aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijanie umiejętności współpracy, logicznego i kreatywnego myślenia oraz poznanie walorów najbliższej okolicy.

Na początku uczestnikom przedstawiono tematykę, cele i zasady gry. Przypomniano też zasady bezpiecznego poruszania się po lesie. Uczniowie zostali podzieleni na dwie drużyny. Każda pokonywała odrębną trasę, w trakcie której wykonywała takie same zadania. Uczestnicy gry musieli zaliczyć kolejne zadania, które czekały na nich w poszczególnych bazach. Trzeba było rozszyfrować nazwy drzew liściastych i iglastych, ułożyć puzzle, odbić korę drzewa, zaśpiewać piosenkę o jesieni, zrobić zdjęcie ze śmieszną minką i pozbierać śmieci. Ostatnim zadaniem okazało się szukanie skarbów, które szczęśliwie zostały znalezione, sprawiając dzieciom wiele radości. Na koniec uczestnicy gry zjedli na polanie wspólne śniadanie i zrobili pamiątkowe zdjęcia.

Piękna słoneczna pogoda i las w kolorach jesieni były dodatkową atrakcją naszej wyprawy. Dzieci bawiły się wspaniale i w doskonałych humorach wróciły do szkoły. Nad oprawą fotograficzną czuwały mamy z Klasowej Rady Rodziców p. Wioletta Reguła i p. Małgorzata Kurek, którym bardzo dziękujemy za współpracę.

Agata Wójtów i Elżbieta Posiewała 
Wyniki konkursu "Utalentowana Gmina" Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej
wtorek, 02 listopada 2021 12:18

Wyniki konkursu "Utalentowana Gmina"Rada Rodziców dziękuje wszystkim utalentowanym uczestnikom konkursu za zaangażowanie i chęć podzielenia się swoimi pasjami oraz zainteresowaniami. Młodzi Artyści, Wasze prace są fantastyczne i wprawiają w zachwyt. Dlatego z wielkim trudem, Jury w poniższym składzie wybrało najlepsze prace. Pierwsze 6 prac w kategorii rysunek i fotografia, znajdzie się w kalendarzu na 2022 roku. Natomiast wszyscy uczestnicy konkursu zostaną nagrodzeni.

JURY:
1. Dorota Rycombel
2. Krystyna Kuczma
3. Anna Śliwińska
4. Magdalena Darczuk
5. Anna Sochacka-Kwolek
6. Aleksandra Ciołczyk
7. Emilia Słotwińska

 

WYNIKI KONKURSU

LAUREACI FOTOGRAFIA

LAUREACI RYSUNEK

Miejsce

Autor

Klasa

Tytuł

FOTOGRAFIE (KLASY 4-8)

I

 

Maja Wilk

8a

NO I GITARA

II

 

Marta Klimek

5b

FOTOPUŁAPKA

III

 

Aleksandra Kenc

6a

CHRZĄSZCZ MIĘTOWY

IV

 

Ewa  Wanowska

5a

SPEŁNIAM MARZENIA O LATANIU

V

 

Angelika Dąbrowska

4a

LABRADORY PEŁNE SŁOŃCA

VI

 

Oliwia Frydryk

4a

W MOJEJ GŁOWIE - KOTY

wyróżnienie

 

Maja Matyszczak

5a

JAK SŁOŃCE O ŚWICIE - TRENUJEMY OBFICIE

wyróżnienie

 

Karolina Dwojak

7

SZYBKA JAZDA

wyróżnienie

 

Lidia Dębicka

4a

ZACZAROWANY ŚWIAT KSIĄZEK

wyróżnienie

 

Filip Zięba

5a

KOSTKI RUBIKA

wyróżnienie

 

Oliwia Katra

5a

TANIEC JEST DOBRY NA WSZYSTKO

wyróżnienie

 

Mateusz Sładkiewicz

4b

MOJA WYMARZONA DZIELNICA

wyróżnienie

 

Hanna Bil

4a

NA NARTACH MOŻNA SZUSOWAĆ WSZĘZIE

wyróżnienie

 

Błażej Popecki

5a

MÓJ ROWER - MOJE HOBBY

wyróżnienie

 

Stanisław Szymanowski

4b

MOJE PASJE

wyróżnienie

 

Amelia Szudrowicz

4a

NA RYBACH

wyróżnienie

 

Dominika Zębacka

6a

GOTOWANIE – MOJA PASJA

RYSUNEK (KLASY 1-3)

I

 

Zuzanna Sochacka

1a

GÓRSKA CHATKA MOJEGO WUJKA

II

 

Konstancja Czubak

3a

RADOSNE CHWILE

III

 

Barbara Piotrowska

3b

PLANETY PEŁNE PASJI

IV

 

Hanna Witruszyńska

3b

MOJE ZAINTERESOWANIA I PASJE

V

 

Hubert Stachura

3a

PASJE HUBERTA

VI

 

Zofia Witruszyńska

1b

ZAINTERESOWANIA I PASJE

wyróżnienie

 

Tomek Pietrzykowski

2b

OSTATECZNY CIOS

wyróżnienie

 

Agata Łukasiewicz

1b

JA - KUCHARKA

wyróżnienie

 

Ewa Łukasiewicz

3a

DWA BIEGUNY

wyróżnienie

 

Kamila Kurek

2

MÓJ ULUBIONY SPORT - BIEGANIE

wyróżnienie

 

Barbara Kenc

2a

BIEG Z PSEM PRZEZ PRZESZKODY

wyróżnienie

 

Maria Wanowska

3b

PIŁKA NOŻNA WEDŁUG MINECRAFTA

wyróżnienie

 

Ignacy Klimek

3a

ROBOTY

wyróżnienie

 

Łucja Wilk

2a

TEATR

wyróżnienie

 

Philip Bielewicz

2a

MOJE HOBBY

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 91

Dziennik Elektroniczny

Dziennik elektroniczny

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Miłkowicach
ul. Wojska Polskiego 75A, 59-222 Miłkowice

tel. 076 8871219
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że odwiedzana strona korzysta z plików cookies. W związku z powyższym użytkownik strony może domyślnie ustawić w przeglądarce poziom, czy, ile i jakie chce cookies. Brak takich ustawień będzie świadomym aktem woli i akcetpacji plików cookies. By przeczytać więcej o plikach cookies oraz o tym jak je usunąć, zobacz naszą politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies używane przez ten serwis

EU Cookie Directive Module Information