Wiadomości Szkoły Podstawowej w Miłkowicach


Jesteś przyjacielem zwierząt? Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej
środa, 25 maja 2022 20:48

Jesteś  przyjacielem  zwierząt?

Podaruj  posiłek  mieszkańcom  schroniska

      Pod takim hasłem uczniowie klasy 5A zorganizowali w szkole zbiórkę karmy dla psiaków i kociaków z legnickiego schroniska. Akcja spotkała się z pozytywnym odzewem wielu uczniów. Finałem była wizyta w schronisku. Po serdecznym przyjęciu i przekazaniu darów, poznaliśmy mieszkańców tego miejsca, i ich wzruszające historie. Dzięki Dawidowi, który był koordynatorem akcji, i jego mamie (wolontariuszce tego schroniska), mogliśmy wyprowadzić na spacer Ampera – ulubionego psa Dawida. Wspólna zabawa na polanie Lasku Złotoryjskiego wszystkim sprawiła dużo radości. Ta wizyta dostarczyła również bagaż refleksji… bezdomność, przemoc, agresja ?!?!?!

Wszystkim darczyńcom gorąco dziękujemy! 
Stres ma wielkie oczy Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej
czwartek, 19 maja 2022 21:08

Egzamin ósmoklasisty tuż tuż…

Każdy z nas przynajmniej kilkakrotnie w ciągu życia podchodzi do różnego rodzaju egzaminów. Egzamin ósmoklasisty jest jednym z nich. Tego rodzaju wyzwanie wiąże się                z napięciem i długimi przygotowaniami. W przypadku egzaminów, stres traktujemy zwykle jako coś przerażającego i niepożądanego. Trzeba jednak pamiętać, że nerwy mogą być również źródłem pozytywnej energii. Tylko od nas zależy w jaki sposób wykorzystamy daną sytuację stresową.

 

czytaj

 
ZNANI NIEZNANI Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej
czwartek, 19 maja 2022 14:41

znana5

Taniec – ukryty język ciała i duszy 

 

Rozmowa z Oliwią Katrą, uczennicą klasy piątej o tym, że pasja czyni nas wyjątkowym. Rozmawiała Martyna Pytlak. 

 

Martyna: Tańczysz oraz trenujesz akrobatykę, więc kiedy odkryłaś swoje zamiłowanie do tego rodzaju sportów? 

Oliwia: Moja historia z tańcem i akrobatyką rozpoczęła się gdy miałam 4 lata. Kiedy byłam w tym wieku, bardzo lubiłam występować na scenie. Właśnie wtedy rodzice zapisali mnie do zespołu tanecznego “Balbinki” w Legnicy. 

Na początku tańczyłam tylko dla własnej rozrywki. Z czasem zaczęłam nabierać umiejętności i po pewnym czasie zdecydowałam robić to hobbystycznie i bardziej się rozwijać. 

Martyna: Chodzisz na jakieś zajęcia taneczne? Kto jest twoim instruktorem? 

Oliwia: Jak już wcześniej wspominałam w zespole tanecznym jestem odkąd skończyłam 4 lata. Obecnie tańczę z najstarszą grupą Quest. Nasze zajęcia prowadzi Pani Lucyna Kołodyńska. Często utrwalamy z nią układy taneczne na różne okazje i konkursy. Bierzemy też udział w koloniach i warsztatach. Na obozy jeździmy w Karkonosze i do Lądka Zdroju.

Martyna: Jak się rozgrzewasz? Zajmuje ci to dużo czasu czy raczej mało? 

Oliwia: W czasie rozgrzewki rozruszam się od głowy aż po stopy. Po tym wykonuję ćwiczenia rozciągające takie jak szpagaty, wygięcia itp. To wszystko zajmuje mi około 30 minut. Treningi bywają męczące, ale są niezbędne, aby być coraz lepszym.

Martyna: Jaką część twojego dnia zajmuje ci taniec i akrobatyka? 

Więcej…
 
„ Mistrz Ortografii” i „ Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej
czwartek, 19 maja 2022 08:59

W kwietniu i maju odbyły się dwa szkolne konkursy z j. polskiego i matematyki dla klas 3 pod hasłem „ Mistrz Ortografii” i „ Mistrz Tabliczki Mnożenia”.

Trzecioklasiści pisali dyktando zawierające trudności ortograficzne: ó – u, rz – ż, ch – h, ą , ę , en, em, a także sprawdzające znajomość zasad interpunkcji oraz pisownię wyrazów wielką literą. Konkurs miał na celu propagowanie wśród uczniów poprawnej polszczyzny, wyłonienie talentów ortograficznych i zachęcenie do pogłębiania wiedzy w tym zakresie. Umożliwił uczniom sprawdzenie się w sytuacjach nietypowych i pozwolił na wykazanie się w szerszym gronie swoimi wiadomościami i umiejętnościami.

Celem konkursu z matematyki było inspirowanie uczniów do doskonalenia znajomości tabliczki mnożenia. Kształtowanie umiejętności zdrowej rywalizacji i radzenia sobie ze stresem. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać trzydzieści sześć działań na mnożenie w zakresie 100. Tytuł MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA uzyskał ten zawodnik, który rozwiązał poprawnie działania w najszybszym czasie.

Konkursy składały się z dwóch etapów. W pierwszym były to zawody klasowe, które miały na celu wyłonić najlepszych uczniów w klasie.

W drugim były to zmagania między uczniami klasy 3a i 3b.

Oto wyniki konkursów:

Mistrz ortografii

1 miejsce – Filip Fassa   kl. III b

2 miejsce – Miłosz Matyszczak   kl. IIIa

3 miejsce – Konstancja Czubak kl. IIIa

4 miejsce – Barbara Piotrowska kl. IIIb

 

Mistrz Tabliczki mnożenia

1 miejsce – Vladislav Medvedchuk kl. IIIa

2 miejsce – Natalia Dec kl. IIIa

3 miejsce – Maria Wanowska kl. IIIb

4 miejsce – Ewa Łukasiewicz kl. IIIa

Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody od p. Dyrektor. Bardzo dziękujemy za udział i gratulujemy wysokich wyników. Wychowawcy klas III. 
Bezpieczni na drodze Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej
czwartek, 19 maja 2022 08:55

W ubiegłą sobotę nasi „specjaliści” od Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym  reprezentowali powiat legnicki w eliminacjach strefowych, które odbyły się w WORD w Legnicy. Podobnie jak poprzednio wykazali się wiedzą i umiejętnościami na wysokim poziomie, ale…  zabrakło trochę szczęścia by wygrać. Tym razem drużyna z naszej szkoły w składzie: Ola Szot, Paweł Fassa i Kacper Kowalski   zajęła 3 miejsce.  GRATULACJE !!!  
ZNANI NIEZNANI Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej
czwartek, 12 maja 2022 09:09

microsoftteams-image 13

CZY AKROBATYKA TO TYLKO SZPAGATY I FIKOŁKI ?
Rozmowa z Julą Szymanowską, uczennicą klasy piątej naszej szkoły. „Czy nie boisz się, że spadniesz wykonując ćwiczenia?” To pytanie i wiele innych zadała jej Julia Bąchor.

Julia B: Kiedy rozpoczęła się twoja przygoda z akrobatyką ?
Jula S: Moja przygoda z akrobatyką powietrzną zaczęła się w wieku 9 lat. Zafascynował mnie ten sport i tak się zaczęło.
Julia B: Jak narodziła się ta fascynacja?
Jula S: Oglądałam dużo filmików związanych z akrobatyką oraz śledziłam ten sport. Bardzo mnie zainteresował i zaczęłam go sama uprawiać. Sport ten pełni bardzo ważną rolę w moim życiu, każdy moment uprawiania go daje mi radość i satysfakcję.
Julia B:Chodzisz na jakieś zajęcia związane z tym sportem ?
Jula S:
Tak, w każdy piątek. Chodzę do teatru Awatar, ciężko określić kto jest moim instruktorem, gdyż co tydzień uczy mnie ktoś inny. Poza tymi zajęciami również ćwiczę w domu.
Julia B: Jakie ćwiczenia wykonujesz na rozgrzewkę ?
Jula S
: Zazwyczaj na rozgrzewkę wykonuje przede wszystkim rozciąganie do szpagatów, trochę biegu, brzuszków i pajacyków. Rozgrzewka jest bardzo potrzebna, przygotowanie organizmu jest ważne zanim wykonam jakieś trudniejsze ćwiczenia.
Julia B: Co lubisz robić w wolnym czasie ?
Jula S
: Bardzo lubię być w ruchu, zazwyczaj jeżdżę na rolkach lub na rowerze. Ruch na świeżym powietrzu to czysta przyjemność.
Julia B: Też tak uważam. Dobrze, a czy bierzesz udziały w konkursach lub występach akrobatycznych ?
Jula S: Tak, teatr Awatar organizuje różne konkury i występy. Nawet udało mi się wziąć w kilku udział.
Julia B: Czy treningi są dla ciebie męczące?
Jula S
: Zależy na czym ćwiczę, bo co miesiąc się to zmienia. Ćwiczę na szarfie i na kole cyrkowym. Na szarfie są one bardziej wymagające, a ćwiczenia na kole nie za bardzo.
Julia B: Które ćwiczenie sprawiło ci najwięcej trudności ?
Jula S:
Myślę, że największą trudność sprawiają mi spady. Za każdym razem, gdy próbuję wykonać to ćwiczenie, strach zwycięża. Obawiam się że nie dam rady się utrzymać, lecz staram się o tym nie myśleć i przezwyciężać ten lęk.

Julia B:Jak wykonujesz ćwiczenia w powietrzu, to nie obawiasz się, że spadniesz ?
Jula S: Nieraz są obawy, ale gdybym spadła, to wiem, że jest wystarczająco bezpiecznie, bo wszystko co robię na zajęciach, jest kontrolowane. Pode mną znajduje się materac, dzięki niemu czuję się zawsze bezpieczniej.
Julia B: Twoja ulubiona piosenka to…
Jula S: Jest dużo piosenek, które lubię. Trudno jest mi wybrać tę najlepszą. Ale myślę, że to będzie któryś z utworów Bille Eilish.
Julia B: Twój ulubiony przedmiot w szkole to..
Jula S: Jest to język polski oraz wf.
Julia B: Dziękuję za udaną rozmowę i życzę dużo sukcesów na twojej drodze.
Jula S : Dziękuję. 
BEZPIECZNI NA DRODZE Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej
czwartek, 12 maja 2022 09:05

05 maja 2022r. uczestniczyliśmy w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Reprezentanci naszej szkoły stanęli na wysokości zadania i świetnie poradzili sobie w poszczególnych konkurencjach. Każdy z nich wykazał się wręcz mistrzowską jazdą rowerem pokonując tor przeszkód. Wiedzę teoretyczną w zakresie przepisów o ruchu drogowym zaprezentowali pisząc test i rozwiązując skrzyżowania, perfekcyjnie udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu. Wiedza i umiejętności mimo dużej konkurencji, zaowocowały sukcesami.

Zawodnicy Grupy I: Hania Piórkowska, Dominika Krzyżanowska, Kamil Pietras i Olek Miłuch otarli się o podium zdobywając 4 miejsce.

Zawodnicy Grupy II: Ola Szot, Paweł Fassa i Kacper Kowalski wywalczyli I miejsce, i tym samym będą reprezentować powiat legnicki na eliminacjach strefowych.

Dodatkowo, w klasyfikacji indywidualnej – Ola Szot została najlepszą uczestniczką Turnieju.

Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnym etapie !!! 
Mój Talent Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej
czwartek, 05 maja 2022 08:53

mj-talent-2022-plakatii

 

Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia

 
Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek Drukuj
Pedagog
czwartek, 05 maja 2022 08:05

Od 1985 roku Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek.

Najstarsze wzmianki o zawodzie bibliotekarza pochodząze starożytności. Już Sumerowie szkolili kapłanów w opiece nad glinianymi tabliczkami pokrytymi pismem klinowym. Pierwszą osobą w historii, która wprowadziła zawód bibliotekarza, był żyjący w VIIIwieku p.n.e. asyryjski król Aszurbanipal.

czytaj

 

 
ZNANI NIEZNANI Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej
czwartek, 05 maja 2022 08:00

microsoftteams-start

Każdy artysta zaczynał kiedyś jako amator

 

Rozmowa z Aleksandrą Kenc, uczennicą klasy szóstej naszej szkoły. Czy świat mógłby istnieć bez kolorów? To pytanie i wiele innych zadała jej Martyna Pytlak.

 

Martyna: Od kiedy zaczęła rozwijać się twoja pasja do rysowania?

Aleksandra: Moja pasja rozpoczęła się już w wieku przedszkolnym. Wtedy właśnie pokochałam to zajęcie. Kiedyś zaczęłam uczęszczać do kółka rysowniczego w MCK’u w Legnicy. Brałam tam udział w różnych konkursach. Teraz chodzę na zajęcia pozalekcyjne w naszej szkole do Pani Sułkowskiej – Wolanin- nauczycielki plastyki. Mogę się tam rozwijać pod jej okiem.

 

Martyna:Ile czasu poświęcasz na rysowanie?

Aleksandra: Robię to praktycznie codziennie, gdy tylko przyjdę do domu. Na rysowanie poświęcam około trzech godzin dziennie. Czasem na luźnych lekcjach też znajdę chwile, aby porysować.

 

Martyna: Co najczęściej lubisz rysować? Naturę, zwierzęta, a może ludzi?

Aleksandra: Fikcyjne postacie. Uważam, że są niezwykle fascynujące. Kiedyś również bardzo interesowały mnie komiksy. Przyznam, że sama zaczęłam rysować jeden w wieku 6 lat. Często też rysuję wizje, które wytworzą się w mojej wyobraźni. Dzięki mojej pasji spokojnie mogę przenieść wszystko na kartkę papieru.

 

Martyna: Skoro już wiemy, co lubisz rysować, powiedz nam, jakich przyborów do tego używasz?

Aleksandra: Najczęściej są to po prostu ołówki. Do moich prac używam też farb akrylowych i kredek.

 

Martyna: Co czujesz, podczas wykonywania swoich prac? Jak umilasz sobie to zajęcie?

Aleksandra: Relaksuje mnie to. Dzięki rysunkom mogę przenieść się do swojego świata. Rozwija to moją wyobraźnię. Zazwyczaj rysuję w ciszy. Wtedy mogę się skupić. Lubię też otworzyć okno i cieszyć się pasją, słuchając śpiewu ptaków.

Martyna: Słyszałam, że bierzesz udział w różnych konkursach artystycznych. Masz w nich jakieś osiągnięcia? Są to tylko dyplomy, czy może coś więcej?

Aleksandra: Tak, biorę udział. Najczęściej są to konkursy wojewódzkie. Zdobyłam sporo dyplomów. Kiedy ostatnio je liczyłam było ich około 51. Już nie raz osiągnęłam także pierwsze miejsce w konkursach w MCK. Nagrody w konkursach plastycznych to nie tylko dyplomy. Często można wygrać w nich nagrody typu farbki albo bloki rysunkowe. Są nimi też inne przybory artystyczne.

 

Martyna: Masz może jakiś swój ulubiony lub znienawidzony przedmiot w szkole?

Aleksandra: Oczywiście. Moim ulubionym przedmiotem jest plastyka, za to trudność sprawia mi matematyka i historia.

 

Martyna: Jakich barwy używasz w swoich pracach? Masz jakiś swój ulubiony kolor?

Aleksandra: Kocham kolor niebieski. Należy on do palety zimnych barw, dlatego właśnie takie przeważają w moich pracach. Często zależy to też od tego, co rysuje, gdyż czasem w moich pracach pojawiają się delikatnie ciepłe kolory.

 

Martyna: Jestem ciekawa, czy według ciebie świat mógłby istnieć bez kolorów. Powiesz coś o tym?

Aleksandra: Zdecydowanie nie potrafiłabym żyć w świecie bez kolorów. Kolory i barwy nadają życiu sens. Dzięki nim świat staje się piękniejszy. Całkowicie szary świat wydawałby się nudny, a także smutny. Bez wyrazu.

 

Martyna: Pięknie nam to opowiedziałaś. Może na koniec powiesz nam jeszcze coś o swojej pasji do rysowania?

Aleksandra: Rysowanie daje mi wiele możliwości. Ciągle udoskonalam swój talent. Szczególnym momentem, gdy mogłam się rozwijać był okres pandemii. Miałam wtedy sporo czasu. Zaczęłam wtedy pracować nad portretami, dokładnie je szkicować. Uczyłam się rysować zwierzęta tak, aby wydawały się bardziej realistyczne. Moimi rysunkami mogę też dekorować swój pokój. Na ścianie brakuje mi już miejsc na nowe prace. Lubię też robić ładne, estetyczne notatki, z których łatwo mi się uczyć. Udoskonalam je też czasem małymi rysunkami, które wykonuję czarnym cienkopisem. Właśnie w taki sposób moja pasja przydaje mi się w życiu codziennym.

 

Martyna:Olu życzę Ci wielu malowniczych przeżyć.

Aleksandra: Dziękuję. 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 91

Dziennik Elektroniczny

Dziennik elektroniczny

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Miłkowicach
ul. Wojska Polskiego 75A, 59-222 Miłkowice

tel. 076 8871219
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że odwiedzana strona korzysta z plików cookies. W związku z powyższym użytkownik strony może domyślnie ustawić w przeglądarce poziom, czy, ile i jakie chce cookies. Brak takich ustawień będzie świadomym aktem woli i akcetpacji plików cookies. By przeczytać więcej o plikach cookies oraz o tym jak je usunąć, zobacz naszą politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies używane przez ten serwis

EU Cookie Directive Module Information