Wiadomości Szkoły Podstawowej w Miłkowicach


Zebrania organizacyjne Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej
wtorek, 23 sierpnia 2022 12:10

Dzień dobry.

Informuję, że w poniedziałek 29 sierpnia 2022 r. o godz. 16.00 w sali gimnastycznej szkoły podstawowej odbędzie się zebranie dla rodziców dzieci,
które od września uczęszczać będą do oddziałów przedszkolnych,  a około godziny 16.30 w świetlicy - zebranie dla rodziców pierwszoklasistów.
Zebrania odbęda się w budynku nr 2, czyli w tzw. białej szkole. Serdecznie zapraszam.

                                                                                                                                                  dyrektor szkoły Dorota Rycombel

 
Rozpoczęcie roku Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej
poniedziałek, 22 sierpnia 2022 10:13

Dzień dobry.

Wakacje dobiegają końca....

Witam wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły po wakacyjnej przerwie.
Bardzo się cieszę, że od września wszyscy wracamy do nauki i zabawy.
Nadal będziemy przestrzegać niektórych zasad sanitarnych, aby czuć się w szkole bezpiecznie.  
Wszystkim uczniom życzę samych sukcesów i wielu radosnych dni spędzonych w szkole wśród koleżanek i kolegów.
Informuję, że rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas 1-8 odbędzie się 1 września 2022 r. o godz. 9.00 na boisku przy budynku nr 3 (dawne gimnazjum).
Wkrótce ukaże się harmonogram dojazdów do szkoły.

 dyrektor szkoły
Dorota Rycombel

 
Sport to najpiękniejsza choroba i najzdrowsze uzależnienie Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej
wtorek, 21 czerwca 2022 12:15

md

Rozmowa z Maciejem Duchem – uczniem klasy siódmej naszej szkoły. O nieskończonych celach i ambicjach. Rozmawiała Martyna Pytlak.

Martyna: Jak wyglądały twoje początki ze sportem?

Maciej: Moja piłkarska przygoda zaczęła się 7 lat temu, kiedy przez przypadek przejeżdżałem z mamą przez Siedliska. Na boisku odbywał się trening z piłki nożnej dla dzieci. Spojrzałem wtedy na mamę, a ona już dobrze wiedziała, że chcę tu grać. Po rozmowie z trenerem zapisała mnie do tego klubu. W “Dębie” gram od początku. Jest to mój pierwszy i dotychczasowy klub.

Martyna: Jak częste są twoje treningi i gdzie zazwyczaj się odbywają?

Maciej: Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu. Trenujemy na boisku, a zimową porą na sali gimnastycznej w naszej szkole.

Martyna: Czy masz jakieś osiągnięcia w swojej dyscyplinie? Pochwal się nimi.

Maciej: Moje osiągnięcia to wiele strzelonych goli na boisku i wygrane mecze. Weźmy jednak pod uwagę, że na moje wyniki z meczów i ze strzelonych bramek pracuje cała drużyna. Jest to działanie zespołowe, a bez niego nie osiągnąłbym tylu sukcesów.

Martyna: Wiele osób idzie w ślady swoich idoli. Czy masz swój autorytet w tym sporcie?

Maciej: Moją inspiracją i głównym idolem, a także wzorem do naśladowania i ciężkiej pracy jest nasz reprezentant Polski – Robert Lewandowski. On oraz jego osiągnięcia są dla mnie ogromną motywacją.

Martyna: Masz osoby, które wspierają cię i kibicują w tym co robisz?

Maciej: Jest wiele takich osób, jednak największym kibicem jest moja mama, która przez 7 lat była obecna na każdym moim meczu, a na trybunach zawsze słyszę jej doping. To ona poświęca swój czas, dowożąc mnie dwa razy w tygodniu na treningi. Jest dla mnie wielkim wsparciem.

Martyna: Czy masz jakieś inne pasje oprócz piłki?

Maciej: Oczywiście. Uwielbiam jazdę na nartach, rower i rolki. Po prostu nie lubię stać w miejscu. Jednak to piłka nożna zajmuje najważniejsze miejsce w moim sercu.

Martyna: Opowiedz nam o swoich planach na przyszłość. Co chciałbyś kiedyś osiągnąć? Jakie cele sobie stawiasz?

Maciej: W planach na przyszłość na pewno stawiam na naukę i dobrą szkołę. Oprócz tego chciałbym kontynuować moją pasję. Uważam, że każdy z nas stawia sobie jakieś cele i dąży do ich realizacji. Wierzę, że poprzez ciężką pracę i upór niektóre z nich uda się zrealizować. Są jednak również takie, które na zawsze pozostaną marzeniami. O zdolności do realizacji założeń decyduje upór, ciężka praca czy konsekwencja w działaniu. Według mnie istnieje jedna najważniejsza rzecz, o której zbyt wiele się nie mówi. Stawiamy sobie zbyt duże i odległe cele. Po drodze do osiągania ich wywracamy się kilkukrotnie, zniechęcając się do dalszego działania. Stawianie sobie odpowiednich założeń w dążeniu do sukcesów jest według mnie niezwykle istotne. Realizacja każdego małego postanowionego celu daje potężnego kopa. “Udało mi się. Jedziemy z następnym”. Rozbicie jednego wielkiego celu na kilka mniejszych jest łatwiejsze w realizacji. Właśnie taką zasadą się kieruje.

Martyna: Zgadzam się z tobą. Pewnie nie jedni są ciekawi czy jako sportowiec musisz się zdrowo odżywiać? Jaka jest twoja ulubiona potrawa? Masz jakąś dietę, trenując piłkę nożną?

Maciej: Moją ulubioną potrawą są nic innego jak pierogi ruskie mojej babci. Z racji sportu, który wykonuję staram się dobrze odżywiać i nie nadużywać niezdrowych przekąsek. Jednak nie dajmy się zwariować. Nie stosuję żadnej konkretnej diety, lecz jem zdrowo i z umiarem.

Martyna: Dziękuję ci za ten wywiad i życzę wielu sportowych sukcesów.

Maciej: Dziękuję.

 
Czy to już uzależnienie ? Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej
wtorek, 21 czerwca 2022 12:12

Nadużywanie nowych technologii przez dzieci i młodzież

Od wielu lat ostrzegamy przed skutkami nadmiernego przywiązania dzieci do smartfona czy komputera. Większość ludzi widzi problem, ale pojawiają się i takie argumenty: „Taki dziś jest świat”, „Zakaz nic nie da, i tak będą to robić, tyle że po kryjomu” albo „Nie można ograniczać dzieciom dostępu do wirtualnego świata, bo nie dadzą sobie rady w życiu i będą zacofane”. Brzmi to rozsądnie, jednak czy ktokolwiek użyłby podobnej argumentacji, gdyby chodziło o kokainę? 

więcej

 
Emocje dziecka Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej
wtorek, 21 czerwca 2022 12:11

Emocje dziecka

Jak pomóc dzieciom regulować emocje

 

Emocje towarzyszą nam każdego dnia. Nie zapominajmy jednak, że dzieci również je odczuwają, a z uwagi na niedojrzały układ nerwowy ich emocje i reakcje mogą być wyrażane o wiele intensywniej i być trudniejsze do okiełznania. To właśnie na rodzicach i osobach pracujących z dziećmi spoczywa ważne zadanie, jakim jest wspieranie dziecka w przeżywaniu emocji.

 

Więcej…
 
ROWEREM W STRONĘ SŁOŃCA Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej
czwartek, 09 czerwca 2022 08:44

   Tegoroczny Dzień Dziecka uczniowie klasy 5A spędzili w myśl hasła: Żyj zdrowo, w zgodzie z przyrodą. Wycieczka rowerowa do sąsiedniej miejscowości Grzymalin, dostarczyła sporą dawkę pozytywnej energii. Wręcz crossowe leśne dukty i nadrzeczne wały, okazały się sporym wyzwaniem. Ale dzięki wzajemnemu wsparciu i pomocy w komplecie dotarliśmy na boisko, na zasłużony odpoczynek. A tam hulaj dusza – pieczone kiełbaski, bułeczki, owoce, lody… uśmiechy nie znikały z twarzy. Chociaż wszyscy świetnie się bawiliśmy, przyszedł czas na drogę powrotną. Obiecaliśmy sobie, że będzie kontynuować takie wspólne, rowerowe wypady w teren. 
Wycieczka do Parku Wrocławskiego Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej
czwartek, 02 czerwca 2022 09:46

18 maja 2022r. dzieci z grup 0a i 0b wybrały się do Parku Wrocławskiegow Lubinie. Dzieci odwiedziły Centrum Edukacji Przyrodniczej, gdzie zobaczyły różnorodne gatunki ptaków z Polski i świata. Znajduje się tam kilkanaście przestrzennych wolier, w których zamieszkały bażanty, kiśce, argusy, wieloszpony, olśniki, sowy – w tym puchacze, które są największym gatunkiem sowy występującym na świecie. Największą atrakcją dla dzieci był „Szlak Dinozaurów”. Dzieci spędziły tam najwięcej czasu. Miały możliwość obejrzenia kilkunastu figur dinozaurów w naturalnych rozmiarach.

Więcej…
 
,,Bezpiecznie na wsi” Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej
czwartek, 02 czerwca 2022 09:17

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie pod hasłem:

,,Bezpiecznie na wsi”.

19.05.2022 uczniowie kl.2a (Barbara Kenc, Szymon Czuczak i Bartosz Budziński) wzięli udział w międzyszkolnym konkursie ,,Bezpiecznie na wsi” , który odbył się w Szkole Podstawowej w Niedźwiedzicach. Głównym celem konkursu było rozwijanie i popularyzowanie wśród uczniów świadomości bezpiecznego spędzania czasu wolnego na wsi.Upowszechnienie wśród uczniów zasad bezpiecznej pomocy rodzicom przy pracach w gospodarstwie rolnym.Unikanie sytuacji ryzykownych mogących doprowadzić do zagrożeniazdrowia i życia dziecka oraz wyrabianie umiejętności i nawyków właściwego zachowania się w trudnych sytuacjach.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 6 szkół: z Miłkowic, Krzywej, Rokitek, Starego Łomu, Okmian i Niedźwiedzic. Uczniowie drużynowo zmagali się z różnymi zadaniami. Jako pierwsza oceniana była prezentacja prac plastycznych.

Więcej…
 
TURNIEJ GRY SPLENDOR Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej
niedziela, 29 maja 2022 09:32

spelndor-plakat-zapisy

 
ZNANI NIEZNANI Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej
niedziela, 29 maja 2022 09:26

 

Nauczyć się dyscypliny i odpowiedzialności

microsoftteams6b

Rozmowa z Zuzanną Opaczewską uczennicą klasy 5 naszej szkoły. O ceremonii i dyscyplinie w karate rozmawiała JuliaBąchor.

 

Julia : Dlaczego postanowiłaś uprawiać karate ?

Zuzia : Zawsze chciałam się nauczyć technik z tej sztuki walki. Rodzice namawiali mnie do tego sportu. Spodobało mi się to i tak się zaczęła moja przygoda z karate kyokushin.

Julia : Gdzie i jak często trenujesz?

Chodzę na zajęcia do: Klub Karate Kyokushin Legnica. Treningi mam od poniedziałku do piątku. Oprócz tego trenuje również w domu.

Julia : Jakie ćwiczenia rozpoczynają twój trening ?

Zuzia : Trening rozpoczyna się od ceremonii. Jest ona po to, aby wyciszyć się przed treningiem i na nim skupić myśli. Po tym następuję rozgrzewka, która jest bardzo ważna przy każdej aktywności fizycznej. Zawiera ona zarówno biegowe ćwiczenia, jak i rozciągające. Karateka powinien być rozciągnięty. Można się spodziewać również ćwiczeń takich jak: pompki, skłony, pajacyki oraz wiele innych, które są proste, ale wielu osobom sprawiają trudność. Rozgrzewka trwa około 30 minut.

Julia : Opiszesz nam swoje emocje podczas treningu ?

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 91

Dziennik Elektroniczny

Dziennik elektroniczny

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Miłkowicach
ul. Wojska Polskiego 75A, 59-222 Miłkowice

tel. 076 8871219
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że odwiedzana strona korzysta z plików cookies. W związku z powyższym użytkownik strony może domyślnie ustawić w przeglądarce poziom, czy, ile i jakie chce cookies. Brak takich ustawień będzie świadomym aktem woli i akcetpacji plików cookies. By przeczytać więcej o plikach cookies oraz o tym jak je usunąć, zobacz naszą politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies używane przez ten serwis

EU Cookie Directive Module Information